enerji

Biten Enerjinizi Geri Kazanın

Kasım 02, 2016


Sonbahar ve kış aylarında hava değişimi ve soğuktan enerjinizi yitirmeye çabuk yorulmaya başladıysanız size bir çok ipucu vereceğiz.

Yedikleriniz ve içtiklerinizle bitmeyen enerjiyle günü atlatmanız için size bu yazıyı hazırladık. Vücudun enerjisi besinler ve içeceklerdir güzel bir uyku da bunlara yardımcı elemandır. Peki ne yersek kışı enerjimiz bitmeden geçiririz anlatalım;1* Ceviz : Kış gelince hem unutkanlık hem yorgunluk hemde vitamin için günde en az 3 ceviz yemeliyiz. Özellikle sabah kahvaltıdan önce yemek daha faydalı olacaktır.

2* Kuru üzüm : Kan yapıcı özelliği ve enerji veren yapısı ile kışın olmazsa olmazlarındandır. Ara öğünlerinizde tüketmenizi tavsiye ederiz.

3* Limonata : Kışın artan soğuk algınlıklarına da iyi gelen limonatayı kesinlikle gün içinde tüketmelisiniz . İçine çok az toz tarçın atmanız enerji veren özelliğini artıracaktır.

4*Bitter Çikolata: Kışın da yazın  da tüketmeniz çok faydalı olacaktır hem enerji hemde mutluluk veren çikolata hastalıklarla da savaşır ama tavsiyemiz bitterdir.
You Might Also Like

0 yorum