Diyet

Hangi Pazartesi? Bu Pazartesi Zayıflıyoruz!

Mart 26, 2016
Bahar geldi geçerken bir zayıflama telaşı düşmedi mi içinize? Bu pazartesi başlayacağım diye söz verip yazı getirmeden bir şeyler yapmalı dimi?

Şimdi baş düşman ekmeğe gelecek olursak size bir felsefeden bahsedeyim'' Ekmek yerine daha fazla yemek'' işte pazartesi diyete başlama için güzel bir felsefe...

Tamam birden de kesin demiyor hiç bir doktor ama azaltmak için ekmeğe karşı bu sözü söylerseniz emin olun zamanla esaretinden kurtulacaksınız.Bir tabak sebze yemeği ve ekmek yerine bir tabak sebze yemeğini bir buçuk porsiyona çıkartıp yanına da doğal yoğurt yemeye ne dersiniz. Olmaz mı?
Olur olur tabi ki daha sonra kahvaltı için sabah ekmek yerine bir haşlanmış katı yumurta alsak hayatımıza bir de sade kahve güzel olmaz mı aaa bir de bol yeşillik bahar geldi canlarım taze yeşillikler eksik olmasın sofranızdan...

Nane, tere bunlar o kadar faydalı ki bol salatalık domates bir dilim peynir bol yeşil zeytin işte size kahvaltı menüsü tabi bir de yumurta..

Öğlene gelelim şöyle buharda pişmiş bir tavuk ya da balık alalım yanına havuç az biraz patates ve bol brokoli de koyalım ve pişirelim. Sadece bir dilim ekmek le yesek güzel olmaz mı?

Ara öğünlerde de bol yeşil çay bir de yeşil elma şimdi tam mevsimi değil mi?
Tabi erik de yolda onu da unutmayalım.

Akşam ise bir tabak mevsim sebze yemeği yanına bol salata yesek ya ben zorlandım diyenlere bir dilim kepek ekmeği alın yanınıza çünkü diyeti severek ve eziyete dönmeden yapmak lazım.
Ekmek de sigara gibi önce azalt sonra terk et bu sistemi kullanabilirsiniz.

Gelelim diğer düşman şekere , çaydan kahveden uzak tutalım şekeri doğal şeker alalım bir meyveden alalım o şekeri mesela...

Şireli tatlılardan uzak dursak zor da olsa mesela canınız tatlı çekti napalım olur arada alın 1 lt süt sütlü masum tatlılardan yapalım üstüne bol meyve ekleyelim olmaz mı?

Bir de hayatımıza tarçını alalım çünkü tarçın vücudun şeker ihtiyacını dizginler. Nasıl kullanalım?
Bir bardak sütünüze ekleyin ya da suyunuza şişenize mesela çubuk tarçın ekleyin ve için faydası olacaktır.

Ozaman bu pazartesi saatler bile değişirken biz de değişelim...

You Might Also Like

0 yorum