Bitki Çayları

Yararlı Bitkisel Çaylar Ve Faydaları

Eylül 20, 2015

Bazı bitki çayları doğal yoldan rahatsız olduğunuz sağlık problemlerine yardımcı olabilir. Bitkisel çözüm arayan biri iseniz bir kaç derde çare olan güzel çayları ve yararlarını açıklayalım.

Fakat unutmayalım ki doktora danışmadan herhangi bir bitkisel çaya devamlılık gösterilmemelidir. Bitkiler derde devadır ama doktor fikri de önemlidir. Şimdi bir kaçını sayalım;
ENGİNAR ÇAYI: Kolesterolün sebep olduğu damar sertliğinde, kalp sancıları, enfarktüs, beyin kanamaları gibi rahatsızlıkları önleyicidir.
ZENCEFİL ÇAYI: İltihap giderici. Safra söktürücü, hazmı kolaylaştırır. Safra taşı olanlarda ve safra kesesi olmayanlarda ağrı yapar.
SARI KANTARON ÇAYI: Hazmı kolaylaştırıyor, Mide yanmalarına iyi geliyor, Heyecanı yatıştırıyor, Uykusuzluk durumunda rahatlatıcı etkisi vardır.
KUŞBURNU ÇAYI: Kabızlığın giderilmesine yardımcı oluyor, Güç kazandırıyor, Öksürüğe iyi geliyor egzama ve hemoroide karşı yararlı bir bitki çayıdır.
EBEGÜMECİ ÇAYI: balgam söktürücü ve öksürük kesici özelliğe sahiptir. Ağız mukozası hastalıkları, bronşit, astım ve gripte faydalıdır.

CİVANPERÇEMİ ÇAYI:  Kan yapıcıdır. Mide ve bağırsak kesesi rahatsızlıklarında etkilidir. En popüler kan dindirici bitkilerden biridir.

You Might Also Like

0 yorum