Diyet

Türkler Neden Kilo Veremiyor?

Eylül 02, 2015


Erkek bayan fark etmiyor artık sağlıksız ve fazla kilolarından şikayetçi o kadar çok insan var ki bu ülkede ne yapsak olmuyor peki neden?

Şimdi tek tek sayılsa çok fazla yanlışımız var ama en bariz olanları bir derleyelim;*Diyetlerimiz hep pazartesi başlar çarşambaya yayılmaya başlar ve hafta sonu tamamen unutulur.

*Milletçe misafir ağırlamaya çok önem veririz diyetteyim kelimesini duymaz ev sahibi hadi az daha ye biraz daha ye yarın devam edersin diyetine derler.

*Diyetlerimiz hep şok diyet olur 3 gün aç gezer bir iki sağlıksız kilo verip tekrar eski düzene geri döneriz.

*Yemeğin salçalısı kadının kalçalısı ata sözümüze uyar ağır yemekler pişiririz. Sonra o büyüyen kalçadan şikayetleniriz.

Daha okadar çok var ki saymakla bitmez bakın Dukan diyetine hep bir karar diyet istediğin kiloya geldikten sonra ömür boyu dikkat peki biz neden hep 15 gün 3 gün 1 ay diyetlerimiz var. Başta  bunu bitirmeliyiz.

Diyetten çok sağlıklı beslenmeye geçiş yapmalıyız. Öğün atlamadan ara öğünler yaratarak hayatımıza yeşillikleri alarak devam etmeliyiz.

Sporu sevmeliyiz vakit yok diyenlerimiz de var günde 20 dakika yürüyüp evinize merdiven ile çıkıp inseniz işte size spor yeter ki hareket olsun.

Artık ''Kadının kalçalısı yemeğin salçalısı'' atasözümüz yerine ''Nere de hareket orada bereket '' atasözümüze geçmeliyiz.

Ara öğünlerde düzenli yoğurt ve meyve tüketmeliyiz.

Diyetisyen bir porsiyon meyve yazmış biz 4 incir 2 salkım üzüm gibi değil bir elma bir armut hayatımıza ''bir '' taneyi almalıyız.

Şimdi diyet listenizi baştan okuyun ve sağlıklı beslenmeye geçiş yapın.

Bir de '' Zararın neresinden dönersek kardır '' atasözünü  unutmayalım....

You Might Also Like

0 yorum