Diyet

Yanlış Diyetin Acı Sonuçları

Mart 03, 2015

Diyet yaparken bazen kulaktan dolma bilgiler , yanlış beslenme , yanlış kalori hesabı ve vücudumuza uymayacak diyetler yapmamızın çok acı sonuçları olabiliyor.

Bu sonuçlar hakkında hiç bir bilginiz yoksa kendinize neler yaptığınızı anlatmak isteriz. Özellikle aç kalmaya dayalı diyetler ömrünüzü bile kısaltıyor.

Güzellik uğruna ve sağlık uğruna verdiğimiz bazı savaşların zararı yine bize çıkıyor. Bazen ise verdiğimiz ya da vereceğimiz kilolardan daha fazlasını kısa sürede alabiliyoruz.
Bu yanlış diyetlerin zararlarına gelecek olursak;

İlk önce hızlı kilo verme adına yapılan diyetler size hızlı kilo verdirmek yerine yağlarınızı yakmadan kaslarınızı eritiyor ve ilk eriyen zarar gören kaslar ise kalp kaslarımız oluyor. Kalp yetmezliği kadar ciddi sonuçlar verebilen bu zarardan uzak durmalısınız.

Bağırsak sisteminize olan zararı ise vücudu fazla aç bırakmak ve yetersiz su tüketmek sizi kabız yaparak düzensiz bir bağırsak sistemine neden olabiliyor. Bağırsak sisteminizi tembelleştirerek boşaltım sisteminize ciddi zararlar verebiliyor.

Cilt problemlerini de yanlış diyet hayatınıza sokuyor. Yetersiz vitamin ve mineral tüketimi cildinizi gittikçe kötüleştiriyor. Özellikle yeterince su ve sıvı besinler tüketmemeniz cildinizde kalıcı lekeler ve sorunlar bırakabiliyor.

Saç dökülmesi sorununun da bir tarafı yetersiz beslenme ve aynı tarz beslenmeden kaynaklanıyor . Saçlarınız ve tırnaklarınız eksik besin ve vitaminlerden dolayı hasar görüyor.

Sadece bir yanlı diyetler de sağlık düşmanı sadece protein ya da kalsiyum diyetleri tek besin ile yapılan diyetlere de dikkat etmek gerekir . Diyet yapmadan önce her listeyi bir doktora başvurarak teyit etmelisiniz. Vücut değerlerinizi de dikkate alarak bir diyete başlamalısınız.

You Might Also Like

0 yorum