aşık olamamak

Kızlar Neden Artık Aşık Olamıyoruz?

Mart 24, 2015


Neden aşık olamıyoruz artık? Mükemmeliyetçi mi olduk yoksa küçükken anlatılan masallar bir bir üzerimize mi yıkıldı ? Sorun ne? Neden? Bu soruları soranlar için anlatıyoruz.

İlk soru ''neden aşık olamıyoruz?  '' bunu biraz açalım. Aslında en temele inmeliyiz bizi kandıran masallara. Bir masalda hep güzel bir kız onu aşık etmek için çabalayan bir prens olur. O prensi öyle anlatırlar ki o yaşta hayalimize o imge yerleşir. İlk aşk da anlamazsın körü körüne seversin. Sonra sorgulamaya başlama yaşı ve ilişkisi gelir. Artık mantık ve evlilik terimlerine kriterlerine göre değerlendirmeye başlarız. Aşk mantığın gölgesinde kalmaya başlar. Aşktan çok eş olur mu sorunu ararız hep. Bir de son zamanlarda çıkan acımasız aşk dizleri ve filmleri var. Hani o mükemmel erkek yaratıp da kızları çekmeyi planlayanlar.

Artık dizi ve film sektörü öyle erkekler yaratıyor ki bir kızın bir erkekten istediklerinin neredeyse 10 katı. Birçok sevilen dizi ve filmlerdeki erkeklere özenip gerçek hayatta olanlara bakınca da tam bir hayal kırıklığı yaşıyoruz ve aşık olamıyoruz. Beklentilerimizi artırıyorlar ne kadar hayal ürünüdür ibaresi konsada başlarken jenerik sonunda ''Bu dizi ve ya filmdeki erkekler hayal ürünüdür gerçekle hiçbir şekilde alakası yoktur'' yazılmalıdır.

Sorun artık aşktan çok iş kariyer maddiyata dönüştü. Son yılların furyası evilik programlarında bile ilk sorular ; Evin var mı?  Araban var mı? Maaşın ne kadar? Hiç duygusal mısın, gururlu mu , iyi kalpli mi yoksa zorba mı bunlar sonraya kalıyor. İşte en büyük sıkıntı bu eskiden '' Gönüller bir olunca samanlık seyran olur '' sözüne inanırdık şimdilerde '' Parasız saadet olmaz '' sözüne sığınıp gidiyoruz. Aşık olma oranı düşük mantıken yapılan evlilik oranı büyük olunca neden boşanma oranları arttı sorusunu sormamalıyız.

You Might Also Like

0 yorum