bahar

Kendimizi Sıfırlıyoruz Nasıl Mı?

Mart 11, 2015


Son zamanların cümlesi '' Enerjimi Kaybettim'' ya da '' Artık Her Şeyden Sıkılıyorum''  bu cümleleri sık sık kullanıyorsanız ''Yeter '' diyerek kaçmanıza az kalmış. 

Hemen bazı önlemler almalısınız özellikle bahar depresyonu moduna girmeye başladı herkes. Bundan kaçmak için yapılması gerekenleri yapmalıyız. Yaza sıfırlanmış harika bir enerji ile girmeliyiz.

O zaman başlayalım;

Mesela en son ne zaman dolabınızı gözden geçirdiniz? Bir defa bile giymediğiniz kıyafetler, artık hiç beğenmediğiniz ayakkabılar,eski sevgilinizden kalma hediyeler gereksiz bir sürü eşya ve saçma anıları hatırlatacak tonla şey. İlk başta hayatımızda bunları temizlemeye başlıyoruz. Enerjimizi düşürecek düşünceler eskiden kalma fikirler. 

Ya da hayatınızda size negatif enerji veren ya da sizin enerjinizi emen saçma insanları bir bir temizlemeye başlayın. Gereksiz insan ve onların dertleri ile kendinizi kasmaktan vazgeçin. 

Sevmediğiniz ve dayatılarak yaptığınız işler , davranışlar ve zorundalıklardan uzaklaşın. Baharın sesini dinleyin ve her şeyin tazelenmesine kendinizi de ekleyin.

Sevdiğiniz ama zaman bulamadığınız ve ertelediğiniz ne varsa zaman ayırmaya başlayın. Belki o hiç başlayamadığınız kitap ya da bir türlü izleyemediğiniz o film bunları hayatınıza alın. En çok zamanı kendinize ayırmaya başlayın. Hayat kısa ve en değerli benim felsefesi dilinizden düşmesin. 

Yaza harika ve zinde bir beyin ve vücut temizlenmiş bir hayatla başlamak sizin elinizde...

You Might Also Like

0 yorum