Horlama

Horlamaya Pratik Çözümler

Mart 10, 2015


Horlayan insanların çoğu horladığını kabul etmez ve etrafına rahatsızlık verdiğini kabul etmez. Sizin veya bir yakınınızın horlama problemi varsa bir kaç pratik öneri vererek bu soruna çözüm olmak istedik.

Uyku anında horlamanın bir çok zararı da vardır baş edilmezse başka hastalıklara neden olacaktır. Önce horlama problemi olan kişiye bunu kabul ettirmek gerekir çünkü kabul edip tedavi için çabalamazsa bir işe yaramaz.

Horlamadan kurtulmak için ilk önce yediklerimize dikkat edeceğiz gece yatmadan ağır yemekler yendiğinde boğaz kaslarımızın kötü etkilenmesine neden olur ve horlamaya sebebiyet verir. Yediklerimizi özellikle yatmadan en az 3 saat önce bir şey yememeye dikkat etmeliyiz.

Yatacağınız yerin temiz hava ile buluşması gerekir nemsiz ve kuru bir hava horlamanıza neden olacaktır. Yatmadan önce odanızı iyice havalandırın ya da nem ve buhar makinelerinden faydalanabilirsiniz. Eğer ikisine alternatif ararsanız sıcak suya biraz viks koyarak baş ucunuza koyun.

Başınızı yüksekte tutabilecek horlama yastıklarından edinin ya da yastığınızın altına havlu katlayıp koyarak yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Sigara içiyorsanız sigarada horlamada çok etkilidir hem sağlığınız için hemde bu probleminiz için azaltın mümkünse bırakın.

Gün içinde yürüyüş, egzersiz yaparak bol su için eğer fazla kilolarınız varsa zayıflamak için kendinize uygun bir diyet programına girin.


You Might Also Like

0 yorum