en faydalı yiyecekler

Yaşamın En Sağlıklı 5 Yiyeceği

Mart 12, 2015Sağlıklı beslenmenin hayatımızın kalitesini artırdığını ve yaşam süremize olumlu katkı sağladığını biliyoruz. Fayda sağlayacak besinler ile beslenmek fazla kilo almaya da engel oluyor.

Dünyaca en sağlıklı 5 yiyecek olarak belirlenen listeyi sizlerle paylaşalım;

1. Somon Balığı
İlk sırada somon balığı geliyor çünkü içerisinde bolca bulunan omega-3 beyin ve kalp dostu. Uzmanlar da haftada bir kere somon tüketmenin sağlığınıza sağlık katacağını her fırsatta söylüyorlar.

2.Nar
Ülkemizde bolca bulunan nardan faydalanmalıyız. Diğer ülkelerde kısıtlı olan narı hayatlarından çıkarmıyorlar , bizde narı hayatımıza almalıyız. Nar tam bir antioksidan deposudur ve vücudumuza çok faydalıdır. Kan basıncını dengeleyerek kalp ve damar sistemimizi korur.

3.Elma
Elmada ülkemizde bol ve vitamin bakımından güçlü bir şekilde bulunabilir. Elmanın değerini bilip hayatımızda gün de bir elmaya yer vermeliyiz. Çünkü elmada kemikleri güçlendiren K vitamininden oldukça fazla vardır. Ayrıca elma diyabet dostu olarak bilinir ve astıma da iyi gelir.

4.Brokoli
Brokoli oldukça faydalı olmasına rağmen pek tüketilmez ama hayatımıza kesinlikle almalıyız sebebi ise içince bolca bulunan vitamin ve minerallerle kansere savaş açar ve toksinlerden arınmamızı sağlar.

5.Yumurta
En zengin vücut hazinemiz yumurtadır. Her kahvaltıda mutlaka bir tane tüketilmelidir. Yumurta ile hayatımıza bolca protein almış oluruz. Yumurta da beyin koruyucusudur. Her gün tüketmesek bile hafta da en az 4 tane yumurta yemeliyiz.

You Might Also Like

0 yorum