Brezilya Fönü

Brezilya Fönü Saç Sağlığını Nasıl Etkiliyor

Mart 12, 2015


Brezilya fönü uzun zamandır hayatımızda olan bir güzellik aşamasıdır. Bilmeyenler için önce işlemden bahsedelim ve ardından fiyat aralığı ile saça faydası ve zararlarını konuşalım.

Brezilya fönü aslında Brezilya keratini olan bir ürün ile hayatımıza girdi. Saçları dalgalı ve kıvırcık olanlar ya da düz saça sahip fakat elektriklenme sorunu olanlara çare oluyor hemde uzun bir süre. Saçlarımızı her gün fön ya da maşa yapmaya bazen vakit bulamıyoruz bazen de fazla uygulamadan saçlarımız yıpranıyor.

Brezilya fönü bir çok markaya ait ürünlerle yapılabiliyor ama yaptırmadan önce markayı iyice araştırıp içerisinde her hangi bir zararlı madde olup olmadığı uzmanlara danışılarak yapılmalıdır. Bazı markaların uygulaması 3 gün bazıları ise 1 gündür. Artık genelde 1 günlük markalar kullanılıyor fakat yinede dikkat etmek gerekir.

Fiyat aralığına gelecek olursak 150 ile 750 arasında değişiyor çünkü bir çok firma ve kuaför farklı markalarla çalıştığı için uygulama yelpazesi geniş.

Brezilya fönünün ardından saçlarınız 4 ile 6 ay kadar fönlü olarak kalıyor ve sadece fön makinesi ile güzelce kurulamanız yetiyor. Ayrıca keratin saçı düzleştirirken besliyor da saçlarınız uygulama sonrası ipek gibi oluyor.

Zararlarına gelecek olursak içerisinde kanser yapacak maddelerin bulunmadığından emin olduğunuzda bir zararı yok. Ürünü görmeden saçınıza uygulatmayın ve içerisindekileri dikkatlice okuyun ve bir bilene danışın.

You Might Also Like

0 yorum