Güzellik Sırları

Saç Sağlığı Sağlıklı Beslenmeden Gelir

Şubat 03, 2015

saç sağlığınızı korumak ve daha da artırmak istiyorsanız beslenmenize dikkat etmelisiniz. saçın beslenmesine katkıda bulunacak besinler tüketerek içten saç sağlığınızı koruyabilir ve artırabilirsiniz.
Bir çok kozmetik ve ya doğal ürünler ile saçlarımıza dışarıdan maskeler kremler ve bir çok ürün ile destek veriyoruz ama bu desteği içimizden de vermeliyiz. Bu konuda tüketmeniz gereken bazı besinler var ve onlardan kısaca bahsederek saç sağlığınıza katkıda bulunalım.

*Öncelikle ceviz yemek saç sağlığınıza çok iyi gelecektir. Ceviz kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını hızlandırır ve saçlarınızın canlanmasına neden olur.

*Demir,çinko,vitamin B12,folik asit ve biotinden zengin beslenmek saç sağlığı için gereklidir. Buna da en büyük katkıyı kırmızı et, yumurta beyazıdır. Düzenli kırmızı et yemeniz saçlarınıza çok katkı sağlayacaktır.

*Baklagiller ve tahıllar saçlarınızın beslenmesinde önemli rol oynar. Biyotin , demir ve çinko yönünden oldukça zengin bu besinler saçlarınızın can suyudur.

*Somon  balığı ise saçlara parlaklık verir ve B12 Omega-3 yönünden oldukça zengindir. Bol bol tüketmenizde fayda vardır.

*Havuç içinde bulunan oldukça zengin A vitamini de saçların yaşam kaynağıdır ve tüketilmesi gerekir.

You Might Also Like

0 yorum