akne

Cildi En Çok Bozan 3 Yiyecek

Şubat 11, 2015

Cilt sorunlarına beslenme alışkanlıklarımızın da etkisi çok fazla özellikle dikkat etmeden sağlıksız beslenmemiz hemen cildimizde kendini göstermeye başlıyor.

Yapmamız gereken şeyler ise doğru beslenip bu 3 besini hayatımızda azaltmak olmalı. Cilt güzelliği için birçok çabamız var elbet ama en önemli çabamız beslenmeyle olacak. Şimdi o besinleri anlatalım;

*Rafine karbonhidratlar
Bunların başında cola, asitli içecekler ve işlenmiş gıdalar geliyor.Beyaz un ve şekerden oluşan yiyecekler de yağ üretimini artıran hormonları harekete geçiriyor. Hayatımızdan şeker ve işlenmiş yiyecekleri en aza indirerek vücudumuzun yağ oranını düzene sokabiliriz.

*Kızarmış Yiyecekler
Vücudumuza aldığımız fast-food ve yağda kızaran yiyecekler hidroksi-trans-2-nonenal ile vücudumuza zarar veriyor ve cildimizin pullanmasına mat ve sivilce sorunu oluşmasına neden oluyor.


*Tuzlu Çerez ve Atıştırmalıklar
Özellikle tuzlu ay çekirdeği , cips bunların başında geliyor. Aşırı tuzlu ve yağlı bu yiyecekler cildimizi bozduğu gibi göz ve çevresinde şişliklere de neden oluyor.

Alkol ve sigara ise tamamen cildimizin düşmanı, dostu ise bol su içmek ve gerekli vitaminleri besinlerle sağlıklı bir şekilde almaktır.

You Might Also Like

0 yorum