evcil hayvan

Minik Bir Hediye Ama...

Ocak 05, 2015Son yıllarda özellikle sevgililer birbirine jest yapmak için canlı hayvan hediyelerine çok sık başvurmaya başladı. Bir heves ile alınan bu küçük dostlarımız ilk başta herkese çok güzel bir hediye gibi gelebilir. Ama böyle bir hediyeye karşıdaki insan hazır mı?

 Bakımı, sevgisi, aşıları ve maması en önemlisi de ilgi bunları verebilecek mi diye sorgulamadan alınan bu hayvanlar bir biblo değil ki bir köşeye koyulsun. İlk günler birlikte isim bulunur sonra en ufak kavgalarda tıpkı çocuklar gibi onlarda etkilenir.

Hatta geçenlerde ''Kedi Özledi'' filminde iki çiftin kedisinin aşkta olanlardan nasıl etkilendiği masalsı bir dille anlatılmıştı. Ama hayat her zaman böyle güzel değil. Çünkü sokaklar terk edilmiş köpekler ve kediler ile dolu. İlgiye alışıp sokağa bırakılmış onca hayvan var ki sizlere yaklaştığında sokak hayvanı , kirlidir diye bir düşünce herkesin aklına geliyor.

Bu tarz hediyeler almadan önce bir kere daha düşünün onların nasıl etkileneceğini iyi ölçüp tartın. Lütfen hayvanları koruyalım ve bu tarz işlere bir çok kez düşünerek karar verelim.


NOT: Bir kap su ve biraz yiyecek koymayı unutmayın.

You Might Also Like

0 yorum