doğru parfüm kullanımı

Doğru Parfüm Kullanımı

Ocak 05, 2015

Hiç ne kadar parfüm sıksam da hemen uçup gidiyor kokusu uzun süre kalmadığı için gün içinde sürekli tazelemek zorunda kalıyorum diye yakınıyorsanız bu yazımız sizler için.Öncelikle teninize uygun parfüm seçimi çok önemli ve doğru yerlere parfümü sıkarak etkisini daha fazla artırabiliriz. Teniniz yağlı ise parfüm kalıcılığı biraz daha fazla olacaktır. Parfümde bulunan alkol uçtuğunda teninizde kalması için çok hava alan yerlere sıkmaktan kaçınmalısınız.

Tabi fazla sıkmakta hoş değil çünkü güzel kokmak isterken insanları çevrenizden kaçırabilirsiniz. Bir de sürekli parfüm sıkmak ilk etkiyi vermeyecektir. Çünkü gün içi ter kokusu ve hava kirliliği de parfüme eklenerek kokacaktır.

Vücudunuzda göğüs bölgesi, kulak arkaları ve bilek nabız alanlarına sıkılan parfümler etkisini daha fazla göstererek daha kalıcı olacaktır. Ayrıca bacak üstünüz ve ayak bileği ile saç uçlarına sıkılan parfümler de kalıcı ve etkili olmaktadır.

Özellikle saç uçlarına sıktığınız parfüm saçlarınızın hareket etkisiyle etrafa daha hızlı dağılacaktır.
Doğal ve güzel bir parfüm seçimi için hislerinizi dinlemeniz çok önemli çünkü parfümünüz ilk başta sizi pozitif olarak etkilemelidir. O yüzden doğru seçim ve doğru kullanım sizi hep bir adım öne taşıyacaktır.

You Might Also Like

0 yorum