gaz sancısı

Hastalıklar Ve Doğal Çözümleri 1

Aralık 17, 2014
Bazı hastalıklar var ki ilaç takviyesi yanında bitkilerden de faydalanmak gerekebilir. Bitkilerle de kendinizi doğal yollardan iyleştirebilirsiniz. Ama her hastalık için önce doktor sonra bu tarz yöntemlere başvurmakta fayda vardır. Sık rastlanan hastalıklar ve doğal çözümleri için bir kaç örnek vermek istiyoruz;1-İdrar Yolları Enfeksiyonu

Maydanoz mükemmel bir idrar söktürücüdür. Çayı hazırlamak için  birkaç dal ezilmiş taze maydanozun veya bir çay kaşığı kuru maydanozun üzerine, bir bardak kaynar su dökün. 5-10 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzün ve için. Enfeksiyon geçene kadar günde iki ya da üç kez bir bardak tüketebilirsiniz. 

2-Yüksek Tansiyon

Sarımsak,  kandaki kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürmek için kullanılan bir bitkidir. Bolca taze sarımsak yiyin veya günde bir bardak sarımsak çaylarından tüketin. Sarımsak çayının kokusu yoktur rahatça içebilirsiniz.

3-Mide Kasılması ve Ekşimesi
Zencefil Çayı - Zencefil bir spazm önleyicidir. Mide kaslarını rahatlatarak, mide asidinin yukarı çıkmasını önler. Fakat uyarı olarak, mideniz hassassa tadını ve kokusunu çok keskin bulabilirsiniz. Mide ekşimenizi önlemek için, yemeklerden 20 dakika önce bir bardak zencefil çayı için. Zencefili hem kök hem toz halinde kullanabilirsiniz.

4.Gaz Sancısı İçin

Rezene karın ağrısına yol açan fazla gazlardan kurtulmak için, yarım çay kaşığı rezene tohumu sıcak su ile kaynatıp çay şeklinde demleyin sindirim rahatsızlıklarını gidermekte de yardımcı olur.


You Might Also Like

0 yorum