2015 Moda Trendleri

Fazla Kiloları Gizlemenin Yolları

Aralık 04, 2014

Doğru kıyafet seçimleri ile fazla olan kilolarınızı gizleyebilirsiniz. Yaptığınız yanlışları bulup doğrularının ne olduğunu araştırdık ve doğru giyinerek daha zayıf görünmeniz için gereken her şeyi yazdık. Bu haberimiz ile fazla kiloları gizlemekte usta olacaksınız.


1-Desenden uzak durun:
Yatay çizgiler, büyük ve göze çarpan desenlerden uzak durun.  Desen yerine çizgili kumaşları seçmeniz daha faydalıdır.

2- Abartıdan kaçının: Fazla abartı ve gereksiz aksesuarlar sizi ağırlaştırır, ayrıca saçlar çok sade olmalıdır. Ama vazgeçemem diyorsanız bir kalın bilezik, iri bir halka küpe kullanabilirsiniz.

3- Çorap korseyi tercih edin: İç çamaşırı seçiminiz çok önemlidir sizi sıkacak korseler tercih ettiğinizde daha fazla vücut formunuz bozuk görünecektir.Çorap korseleri tercih edin. Artık o kadar ince ve iz bırakmayan korseler hazırlanıyor ki, kolaylıkla her yerden satın alabilirsiniz. Bu tür korseler hem sıkmaz hem de gereksiz çıkıntılar yapmaz. Ten rengi almanız her giysiniz de  rahatlıkla kullanmanıza yardımcı olacaktır.

4-Tek renk giyinin: Tek renk giyinmeniz sizi daha zarif ve ince gösterecektir. Farklı tonda ve koyulukta giyeceğiniz kıyafetlerle bedeninizi bölmeyin. Ayakkabınız da aynı renk olursa daha ince ve daha uzun görünürsünüz. Koyu renkler daha zayıf gösterir diye düşünüp hayatınızı koyulaştırmayın renklerle barışık olmanız çok önemli.

5-Ayakkabılar Önemli: Topuklu ayakkabı sizi ince ve uzun gösterir. Ancak topuklu ayakkabı giydiğinizde mutlaka sade giyinin. Gereksiz detay olmazsa topuklu ayakkabı ile daha zarif durursunuz. Eğer bacaklarınız kalınsa bilekten bağlı ayakkabıları tercih etmeyin çünkü o tarz ayakkabılar detayı bileğe çekeceğinden kalın bileklerinizi daha ön plana çıkarır. Ayak bilekleriniz kalınsa botie’ler size daha çok yakışacaktır.Bileklerin kalınlığını kapatır. Düz ve sade ayakkabılar sizin için her zaman daha iyi olacaktır.

6-Fazla kalın ve Kürklü Kıyafetlerden  Uzak Durun: Kalın kumaşlar ve kaba kürkler sizi olduğunuzdan daha iri gösterecektir. Hafif kumaşlar ve ince aksesuarlar size daha yardımcı olarak kilo gizlemeniz de kalkan olacaktır.

7-Şifon ve İnce Kumaşlar Kullanın: Şifon ve uçuş uçuş kumaşlar sizi sarmayacak ve rahat formu ile daha şık görünmenize yardımcı olacaktır. tek renk şifon gömlekler ve şifon elbiseler size göre en uygun kıyafet formlarıdır. 

You Might Also Like

0 yorum