Erkek

Saç Dökülmesini Besinler İle Önleyin!

Kasım 05, 2014

Saç dökülmesinin bir çok sebebi vardır tabi ki çözüm yolları da fazla ama en etkilisi dikkatli beslenerek ve dökülmeyi önleyecek doğru besinleri seçerek olacaktır. Özellikle beslenmemize dikkat ederek sorunumuzun içsel faktörlerini azaltabiliriz.Bu besinlerden tüketerek saçlarımızın ihtiyacı olan vitamini kolayca vücudumuza sağlayabiliriz. İşte o önemli besinler ve faydaları;

1- Yumurta
Saçlarımızın ihtiyacı olan proteini yumurtadan sağlayabiliriz. Bilirsiniz bir çok saç maskesi tarifinde yumurta kullanılır evet ama yumurtayı yiyerek de faydasından yararlanmalıyız. Günde en az 1 yumurta tüketmeliyiz.

2-Çinko
Çinko eksikliği saçların dökülmesinin başlıca sebeplerinden biridir. Çinko eksikliğiniz varsa saçlarınız geç uzar ve çok dökülür bunu önlemek ise sizin elinizde. Özellikle çinko bakımından zengin besinleri tüketmenizde fayda vardır. Peki bu besinler ne?

Kırmızı ve beyaz et kabuklu kuru yemişler özellikle ceviz ve fındık bunları günde ölçülü olarak tüketmeniz saçlarınızın ve vücudunuzun eksik kalan çinko ihtiyacına takviye yapacaktır.

3- Soya
Soya fasulyesi protein açısından oldukça zengindir. Tüketilmesi vücuda ve saçlara çok fayda sağlayacaktır.

Birazda içsel ve ruhsal sorunlarınızı azaltmanızı öneririz. Stres ve psikolojik sorunlarda saçların dökülmesinde çok etkilidir.You Might Also Like

0 yorum