akne

Akneniz Varsa Yemeyin!

Kasım 05, 2014

Akne sorununuz varsa birazda yediklerinize dikkat etmeniz gerekecektir. Özellikle bazı yiyecekler aknenizin iyice artmasına ve baş edilemeyecek bir seviyeye ulaşmasına neden olmaktadır. Bu besinlerden uzak durarak cildinizin daha güzel olmasını sağlamak sizin elinizde. Diyetlerden kimse hoşlanmaz ama bazen sağlık için diyet yapmak zorunda kalabilirsiniz. İşte bu diyette cildiniz için. uzak durmanız gereken besinler ise;-Kızartma ve Cips
Aşırı yağlı yiyecekler vücudunuzdaki yağ oranını iyice artırarak cildinizin bozulmasına neden olacaktır. Olduğunca uzak durarak cildinize en büyük iyiliği yapmış olacaksınız.

-Şeker ve Şekerli Ürünler
Şekerli ürünler ve şeker tükettiğinizde glukoz artışı ile vücudunuzda sebum üretimi artarak gözenekleriniz tıkanacaktır. Tıkanan gözenekler de aknenin oluşumunda etkili olacaktır. Şeker ve şeker tüketiminizi olduğunca azaltmanızda fayda var.

-Süt ve Süt Ürünleri
Süt ve süt ürünlerinin faydası oldukça yüksektir ama aşırı tüketiminde süt içindeki bir hormonun cildinize iyi gelmediği konusunda araştırmalar sonuçlanmıştır. Süt tüketiminizi ihtiyacınıza göre sınırlamanız iyi olacaktır.

Trans Yağlar
Zaten aknenin baş nedeni yağ iken trans yağını olduğunca az tüketmenizin size ne kadar fayda sağlayacağınızı tahmin edebilirsiniz.

Bu yiyeceklerden uzak dururken size en faydalı şeyi hayatınızda asla atlamayın. Bu da su çünkü az su tüketimi cildi bozmakta en büyük sebeplerden biri. Bol bol su tüketimi cildinizin nem doyumunu sağlamasına yardımcı olacaktır.

You Might Also Like

0 yorum