Anne

Çocuklarınızı Uyutun!

Haziran 27, 2014


Yaz aylarının uzun ve sıcak saatleri yaşlıları ve çocukları olumsuz etkiler. Ailelere düşen görev ise çocukların bu saatleri en faydalı şekilde geçirmesidir. Bunun başını da uyku çekmektedir. Sağlıklı bir çocuk uyuyarak büyüme hormonunun en fazla salgılandığı bu anlarda büyümeye daha fazla yaklaşır.

Özellikle uzun yaz günlerinde güzel bir duştan sonra uyuyan çocukların gelişimlerini daha hızlı tamamlamalarına yardımcı olur.

Özellikle tatil dönemlerinde deniz ve havuzdan sonra yorulan vücutlarını uykuyla desteklediğiniz de bağışıklık sisteminin zayıflamasına engel olacaktır. Doğu beslenme de çok önemlidir özellikle yaz aylarında günde bir kase yoğurt tüketmeleri büyüme hormonuna katkı sağlayacaktır. Uyutmadan önce bir kase yoğurt yedirerek hem daha sağlıklı bir uyku çekmesine hemde kemiklerinin güçlenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Uykunun saati de önemlidir fazla uyku da zararlı olabilir en fazla 1.5 saat uyku çocuğunuz için yeterlidir. Uyku saatini ve zamanını ayarlamanız gece uykusunun zarar görmesini de engelleyecektir.


You Might Also Like

0 yorum