bağışıklık sistemi

Tavuk Suyu Hücre Dostu

Mayıs 08, 2014
Çok geçmişten gelir hastalara tavuk suyuna çorba ya da tavuk suyu ile pişirilen bir yemek peki neden tavuk suyu hiç düşündünüz mü? Biz düşünüp sorduk işte detaylar. Tavukta bulunan  B3, B6 ve B5 vitaminleri deri, saç ve bağışıklık sistemine katkısı oldukça fazladır. Haşlanarak tüketilmek istenen tavuk etlerindeki bu B5 ve B6 vitaminleri pişirme suyuna geçer ve bu su besin değeri açısından çok değerlidir. Hastalandığınız da da bu vitaminler hastalığınızı kolay bir şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

Tavuk suyu ile yapılan yemekler çocukların büyümesi ve gelişmesi içinde önemlidir. Özellikle tavuk suyu ile yapılan çorbalar hem bağışıklık sistemini güçlendirirken alınan vitaminlerle de hücre yenilenmesi kolaylaşır. Tavuk suyu eklem ağrılarına ve kırgınlığa da çok iyi gelmektedir.


Tavuk suyunu evde kendiniz hazırlamalısınız hazır veya tablet şeklindeki tavuk suları doğal olanı kadar faydalı değildir. Her şeyin en doğalı makbuldür ve asla doğallıktan şaşmamak gerekir. Haftada en az bir kere tavuk suyu ile yapılan çorba tüketmeniz bağışıklık sisteminizin iyi hale gelmesine yardımcı olacaktır.

You Might Also Like

0 yorum