anne ve bebek

2 Yaşına Kadar Bebeğinizi Havuzdan Koruyun

Mayıs 19, 2014


Yaz ayının gelmesi ile tatil programları yapılmaya başlandı. Gideceğiniz deniz ve havuzlar ne kadar temiz gözükse de bebeğiniz için zararlı olabilir. Özellikle 2 yaşının altındaki çocukların  Hepatit A ve B aşılarının tamamlanmadan buralarda bebeğinizi korumanız çok güçtür.

Özellikle havuzlarda büyük tehlike vardır çünkü  yeterince temiz olmayan havuz suyuyla bulaşabilecek hastalıklar arasında mide bağırsak, üst solunum yolu, kulak, göz, clt, idrar yolu ve genital enfeksiyonları bulunur. Bir yetişkin için bile ağır olan bu rahatsızlıklardan bebeğinizin etkilenmesi daha da kötü olabilir.

Yine de havuza girdi ise eğer titremeye başlarsa, huysuzlanır ve sudan korkar gibi olursa hemen çıkartın asla zorlamayın çünkü o yaştaki ani korkular çocuğunuzda kalıcı hasarlara yol açabilir. Asla yanından ayrılmayınız ve su ne kadar derin olmasa da elinizden bırakmayınız. Özellikle bebeklerin havuz içinde altına yapmasını engellemeniz çok güçtür. Hem çocuk havuzlarında hemde yetişkinlerin havuzunda bu denli bir kaza başkalarının da hayatını riske atacağını unutmayınız. Asla aşırı güneşli zamanlarda bebeğinizi ne kadar çok güneş koruyucu sürseniz de denize veya havuza sokmayınız. Tatilinizin güzel geçmesi için bu önerileri dikkate almanızı tavsiye ederiz. Şimdiden iyi tatiller.

You Might Also Like

0 yorum