Sağlık

Unutkanlığa Mucize Çözüm!

Nisan 16, 2014Unutkanlık artık yaşa göre değerlendirmeden çıktı. Her yaştan insan artık çok fazla unutkanlık çekmeyebaşladı ve bu şikayetler artmaya başladı. En büyük etkenlerden birisi de fazla hazır yemekler tüketmemiz ve artık balık gibi beyinin dostu yiyeceklere uzak kalmamızdır. Balık her derde deva gibi bir besin olmasına rağmen haftada bir kere bile balık tüketemez olduk. Çok fazla hamburger , pizza tarzı yemekleri tercih eder olduk.

Omega 3 yağ asidinden zengin, trans yağ asitlerinden fakir bir beslenme düzeni beyin sağlığı açısından oldukça önem taşıyor. Balık, içerdiği omega-3 yağ asidi ile unutkanlığınıza mucize bir şekilde çözüm oluyor. Omega-3 beyinde sinir iletimini arttırma özelliğiyle yaşlanma sürecini azaltıyor.

Bu zamanlar balık mevsiminin içindeyiz ve ülkemizde balık yönünden çok şanslı iken  haftada en az iki kez balık tüketmeliyiz. Balık tüketmediğiniz günler, balık yağı tableti alarak bu ihtiyacınızı tamamlayın. Ancak omega-3 yağ asidinin tüketim miktarı, yaşa ve hastalık durumuna göre değişebiliyor. Günde ne kadar takviye almanız gerektiğini doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

You Might Also Like

0 yorum