doğal saç maskeleri

Kadınların Saçları Neden Dökülür İşte Cevaplar

Nisan 02, 2014


Kadınların baş belası saç dökülmesinin nedenlerini sizlerle paylaşmak istedik. Aslında çoğu kadın başta saç dökülmesinin ciddiyetini anlayamaz ve fark edemez. Saçların uzun ve gür olması saç dökülmesini perdeler. Aslında çok saçınız dökülüyordur ama ne zaman belirli bölgelerde açılma ve ya saç yoğunluğunun azalmasıyla yavaşça anlamaya başlarsınız.

Erkekler ise kısa ve daha seyrek saç yapıları olduğundan saç dökülmelerini kadınlardan daha çok gözlemler ve erkenden hissetmeye başlar. Oysa bizler saç tararken bile ne kadar saç döküldüğünü takip bile etmeyiz. İki Çeşit saç dökülmesinden hangisini yaşadığınızı öncelikle bulmalısınız. Koparak dökülme mi yoksa kökten saç kaybımı bunun ayrımı çok önemli. Çünkü buna göre tanı ve yapılacak önlemler belirlenir.
İşte saç dökülmesinin başlıca nedenleri;

-Demir eksikliği ve buna bağlı kansızlık
-Tiroit hastalıkları, yumurtalıklara bağlı hormonel düzensizlikler
-Kronik stres faktörleri
- Ailevi yatkınlık, genetik faktörler
- Fön, perma, boya gibi işlemlerdeki hatalar
-Dengesiz Beslenme
-Yanlış saç tarama yöntemleri
-Sigara kullanımı
-Yanlış şampuan seçimi
-Saçları nemsiz bırakmak ve sürekli havlu ile ovalayarak kurutmak

Saç dökülmesine iyi gelecek doğal maske

Bir tutam lavantayı kaynamakta olan yarım tencere suya ilave edin ve yaklaşık 5 dakika kadar yüksek ateşte demleyin. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyin ve ılıkken süzün. Daha sonra temiz saça uygulayın ve yarım saat kadar bekledikten sonra sadece su ile durulayın.


Lavanta saçlarınıza hem hoş bir koku hemde ferahlık getirerek dökülmesini önleyecektir. Daha güçlü sçlar için haftada bir veya iki kere bu işlemi uygulayın.

You Might Also Like

0 yorum