Doğal Çözümler

Selülit İle Bu Besinlerle Savaşın

Şubat 19, 2014

Doğal yoldan  Selülit ile savaşmak isterseniz işte size savaşmakta kullanacağınız cephaneleri sayalım. Her zaman Selülit kadınların baş düşmanı olmuştur. Özellikle kış aylarında başlayacağımız savaşla yaz ayına istediğimiz görüntüde girebiliriz. Öncelikle kararlı olup savaşa kendimizi hazırlamalıyız ve sonra aşağıda sayacağımız besinleri düzenli bir şekilde öğünlerimize ekleyeceğiz. İşte savaşçı besinlerimiz;

-Su:Yağlarımızı yakmak ve sıkı bir vücuda sahip olmak istiyorsak günde en az 8 bardak su içmeliyiz.
-Kırmızı Biber : özellikle acı kırmızı biberler tam bir savaşçılar ve en az bir öğünümüzde onları kullandığımızda Selülit ile  savaşta önderlik sizde olacaktır.
Ay Çekirdeği: Aşırıya kaçmadan günde en fazla iki avuç kadar yediğimiz ay çekirdeği de faydalı askerlerden biri olacaktır.
Kuşkonmaz: Soframızda az bulunan bir besin olan kuşkonmaz aslında iyi bir Selülit savaşçısıdır.
Yeşil çay: Günde en az 1 bardak yeşil çay tüketiminiz Selülitlerin yok olmasına yardımcı olacaktır.
Ananas: tropik bir meyve olan ananas deforme yağ dokularını parçalamakta tam bir savaşçıdır. Özellikle konserve yerine doğal ananas tüketimi emin olun çok işinize yarayacak.
Maydanoz: Özellikle havuçla birlikte mikserde çekilerek hazırlayacağınız meyve suyu kıvamına gelmiş maydanoz Selülit  gidermek için çok faydalı olacaktır.
Portakal-Mandalina - Greyfurt : Bu üç C vitamini deposunu miksere atıp hem harika bir meyve suyu elde edip hemde Selülit le savaşta galip gelerek bu savaşta bir adım daha öne geçebilirsiniz.
Soğan- Sarımsak: Soğan ve sarımsak hem yağ yakıcı hem metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir. Özellikle de sarımsak kötü koksa da öğünlerinizden eksik etmeyin.
Zencefil: Metabolizma hızlandıran diğer bir besinde zencefildir. Düzenli kullanımı Selülit ile savaşınızda size çok yardımcı olacaktır.
Fındık Ve Ceviz: Hem sizi tok tutacak hemde Q-3 İle damar genişlemesini sağlayarak kan akışını hızlandıracaktır.

You Might Also Like

0 yorum