Fazla Kilolardan Kurtulun

Kilo Almamıza Neden Yalnızlık Mı?

Şubat 17, 2014

Hayat şartları, iş hayatı yüzünden yalnız yaşamak zorunda kalmamız, aşk acısı, depresyon, yalnızlık hissi, sürekli yorgunluk , Can sıkıntısı işte bunların hepsi bize kilo aldırıyor nasıl mı?
Özellikle yalnız yaşamın artığı son zamanlarda beslenmemize dikkat etmememiz bize kilo aldırıyor. Şimdi duyabiliyorum '' Ben hiç bir şey yemiyorum ki nasıl kilo alıyorum?'' diye içinizden söyleniyorsunuz. Ama cevap açık ve net yanlış beslenme!
İşte yaptığımız o hatalar;


Kahvaltı etmemek: Güne başlarken iştahsızlık ya da hep geç kalmalarımız en önemli öğünümüzü atlamamıza neden oluyor. Kahvaltı etmediğimiz vakit saat öğle vaktine daha yaklaşmadan aşırı bir açlık fakat iştahsızlık çekmeye başlıyoruz. Öğle yemeği zamanı da kendimizi zorlayarak ya da tam tersi aşırı yiyerek ilk yanlışımızı yapıyoruz.
Evde yemek yapmamak: Özellikle öğrenci ya da çalışan bayan iseniz işte bu en sık yaptığınız yanlış. Evde benden başka yiyecek yok ya da yaptığım yemek ertesi güne bayat kalacak mantığı da yaptığımız ikinci yanlış.
Dışarıda yemek: Evde yemek yapmayınca aç olduğumuzda kendimizi hemen dışarıda yemek yerken buluyoruz. Özellikle de sağlıksız Fast Foot yerken ev yemekleri gibi olmayan bu besinler biz bayanların düşmanı aslında ama kendimizi ondan alıkoyamıyoruz. Çünkü pratik hemen istediğimiz anda önümüze geliveriyorlar. İşte bu da üçüncü yanlışımız.

Meyve Yememek : Aslında ara öğünlerde bize en çok fayda sağlayacak besinlerin meyveler olduğunu biliyoruz. Ama hangimiz ara öğünde meyve yiyoruz? İşte bir yanlış daha oysa meyveler hem vitamin deposu hemde sağlık açısından en gerekli besinlerimizden biri. Her öğün arası bir meyve ile hem sağlıklı kalıp hemde fazla kilo almaktan kaçınabiliriz.
TV, bilgisayar başında atıştırmak:
 Özellikle yorgun eve geldiğimiz de yalnızsak bir de tek arkadaşımız onlar ama onların başında yemek yememiz bize düşman çünkü onlara daldığımız vakit beynimiz ve midemiz doyduğunu geç fark ediyor. İş işten geçmiş siz fazlasıyla yemiş oluyorsunuz. O yüzden bu yanlıştan da kurtulmamız lazım.
Bol Su İçmemek: İşte bu başlıca yanlışlarımızdan biri. gün boyunca iş yerinde okulda veya evde bir şeye dalıp su içmeyi ihmal ediyoruz . Özellikle sindirim için gerekli suyun vucudumuzun bir çok fonksiyonu için önemli bir yeri olduğunu unutmamalıyız ve günde en az 10 bardak 2 litre su tüketmeliyiz.

You Might Also Like

0 yorum