Bitki Çayları

Sarımsak Çayı Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Ocak 13, 2014


Zayıflattığına dair hiçbir bilimsel kanıt yok.

Uzun süredir özellikle web sayfalarında ve facebook reklamlarında sıkça geçen ve ünlü isimlerin adını kullanarak reklam yapan bu çay gerçekte zayıflatıyor mu?
Bir çok insan acaba diyerek denemeye başladı ama alınan net bir sonuç yok. Bu güne kadar birçok kadın denemesine rağmen bilimsel bir kanıt bulunamadı. Vaat ettiği kilo kaybına neden olmayan ürün kadınlar arasında yavaş yavaş terk edilmeye başladı.
Sarımsak, çiğ yenildiğinde kanı sulandırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Çayı yapıldığında ve pişirildiğinde etkileri azalır. Bazı kişilerde iştahı kapatabilir ama iddia edildiği gibi zayıflatması konusunda hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Kullandığınız herhangi bir ilaç ile etkileşime girip sağlığınızı bozabilir. Daha önceki yıllarda moda olanları kullananlarda sıklıkla gözlediğimiz gibi fazla tüketilmesi vücudunuzda bir hastalığı tetikleyebilir.

You Might Also Like

2 yorum

  1. Adsız16:26

    Zayıflatmadığına dair bir kanıtınız var gibi yazmışsınız... Varmı kanıtınız...

    YanıtlaSil
  2. tabiki var birçok kullanan kişilerin yorumları doktorların açıklamaları biraz detaylı araştırırsanız sizde görebilirsiniz.

    YanıtlaSil