Diyet

Fazla Kilolarınızdan Bu Mucize Sayesinde Kurtulun!

Ocak 23, 2014


Zayıflama çabalarımız esnasında günlük olarak rutin biçimde yaptığımız egzersizlere ilave olarak aynı zamanda beslenme düzenimizi ve yediğimiz yiyecekleri de kontrol altına almamız gerekecektir. Besinler ve gıdalar birlerin yaşamımızı sürdürmesinde hayati role sahiptirler. Ancak iş zayıflama olayına gelince bazı besinleri daha az, bazılarını ise daha fazla tüketmemiz gerekecektir. Özellikle meyvelerin gücünden faydalanarak zayıflamak hem sağlıklı hemde daha etkili olacaktır.Bizde sizlere o meyveleri ve özelliklerini yazmak istedik işte o mucize meyveler;

Kayısı : Kayısı, zayıflatan meyveler arasında az bilinen ama özel bir öneme sahip bir yaz meyvesidir. . Kayısının kalorisi bir hayli düşüktür. 100 gram kayısıda 60-70 kalori bulunur. Kayısı yoğun lifli yapısı nedeniyle sindirim esnasında mide ve bağırsaklara bir hayli enerji harcatır. Kayısının kalorisine yakın bir miktardaki enerjiyi vücudumuz kayısıyı sindirmek için harcamaktadır.
Vücuttan toksin atmak için de faydalanılan kayısı, bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerdiği yoğun fosfor, çinko ve magnezyum elementleri ile zekayı geliştirir, iç organların çalışma düzenini sağlar.

Kiraz : Kirazı en çok kiraz diyeti ve kiraz sapı zayıflama kürü ile hatırlarız. Kirazın diyet listeleri için bu denli tercih edilmesinin en önemli nedeni, vücuttan ödem atıcı, idrar sökücü ve yağ yakıcı faydaları olan bir zayıflatan meyve olmasıdır. Kirazın detoksifiye etkisini daha da artırmak için yapılması gereken şey, kirazı yoğurt ile birlikte tüketmektir. Kiraz ve yoğurt karışımı, özellikle diyet programlarında akşam yemeği olarak iştah kesici ve tok tutucu olmasından dolayı tercih edilebilir.


Elma:  Elmadan elde edilen elma sirkesinin zayıflama özelliği ise zaten kanıtlanmış bir gerçektir. Kilo vermek için elmanın yeşili daha uygundur. Özellikle diyetisyenler tarafından ağırlıklı olarak tercih edilen bir zayıflatan meyve olarak elma, içerdiği bitkisel enzimler ve vitaminler ile yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı bir etki ortaya çıkarmaktadır. Baldır, basen ve kalça bölgesindeki bölgesel yağları ve selülitleri eritmek için günde 2 elma yemek yeterli olacaktır.


You Might Also Like

0 yorum