2014 kış modası

Kapitone Modası

Aralık 26, 2013
Geleneksel kapitonede iki kumaş arasına elyaf dolgu konur ve her iki taraftan dikişlerle geçilerek sabitlenir. Ama günümüzde bazı tasarımcılar bu dolgu kısmını atlayıp, sadece iki kumaş katmanını birbirine dikerek daha ince ve daha heykelsi kalıplar oluşturuyor.

Kapitoneler çeşitli çağrışımlar yapabilir. Örneğin bir motorcu ceketinde oldukça cool dururken işlemeli bir kumaşta bir o kadar elegan olabilir. Seçim sizin.

Kapitone detaylı bir aksesuar, görünüşünüzü şöyle böyleden bir anda ihtişamlıya çevirebilir. Chanel'in Şubat 1955’te ortaya çıkan ikonik 2.55 çantası hala çok popüler. Coco Chanel, kapitone detayını hipodromdaki çocukların ceketlerinden esinlenmiş.

Dikişinizi düşünerek seçin. Dokular ne kadar ince olursa, sizi de o kadar ince gösterir. Kapitone kısmın, vücudunuzda öne çıkarmak istediğiniz yere gelmesine özen gösterin. Belinizden aşağısı kıvrımlı ise, kapitoneyi (tıpkı açık renk gibi dikkat çekeceği için) üst kısmınıza giyin.Kıyafetinizin geri kalanındaki dokuları sade ya da düz tutun. Kapitoneli mini bir deri eteği, dümdüz bir dik yaka kazakla; kapitoneli bir hırkayı gabardin bir kalem etek ile giyin.Sadece küçük bir parça mı istiyorsunuz? Bir ceketin kolları ya da bir çantanın kapağında bu trendi az ve öz bir şekilde yakalayabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum