Teknoloji Haberleri

Google Glass Ve İlk Trafik Cezası

Kasım 01, 2013Google’ın 2012 yılının icadı seçilen arttırılmış gerçeklik gözlüğü Google Glass, yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Şu an çok az kişi tarafından kullanılan ve henüz satışa sunulmayan Google Glass’ın kullanım alanları ise hala büyük bir merak konusu. Çünkü henüz Google Glass piyasaya çıkmadan birçok yerde yasaklandı. Ancak bu yasakların yanında en çok merak edilen şey Google Glass’ın trafikte kullanıp kullanılamayacağıydı.

Bildiğimiz üzere Google Glass takılı iken gözünüzün önüne her an bir bildirim vs. gelebilir. Bu yüzden Google Glass ile araba kullanmanın trafikte oldukça büyük sıkıntılara yol açabileceği iddia ediliyor. Tabii bunun aksini de söyleyenler de yok değil. Bu anlamda ilk ceza ise Cecilia Abadie isimli bir bayana yazılmış. California’da Google Glass’ı ile araba süren Abadie, polisin arabayı durdurup ceza yazmasıyla oldukça büyük bir şaşkınlık yaşadı.

“Sürücünün görüş açısındaki bir ekranla araba kullanmak” gerekçesiyle yazılan ceza şimdilik Google Glass kullanıcıların gözünü korkutmuş olabilir.

You Might Also Like

0 yorum