2013 saç boya modası

2013 Trendi Karamel Saç Rengi

Ekim 22, 2013


Bu sene saç rengimi değiştirmek istiyorum diyen bayanlar, 2013′ün saç modası trendlerinin başında natural gözükmek isteyenler için karamel reng çok moda. Saçınızı karamel rengeboyayarak hem çok havalı saçlara sahip olabilir hem de yüzünüzde sıcak ifadeyi ortaya çıkarabilirsiniz.
Özellikle makyaj seçimlerini gölgelerndirme ve aydınlık makyajdan yana kullanan bayanlar için çok uygun olan karamel saç rengi tüm kadınların beğenisini kazanarak bu senenin yükselen saç trend modası haline geldi.
Karamel rengin tonları olan bal köpüğü, kahve köpüğü, altın sarısı, fındık kabuğu ve bakır kahve gibi tonlu renklerde saçlarımızın ideal görünüme kavuşması için diğer uygun renklerdir. Burada seçim yaparken ten renginize uyabilecek renklere ağırlık vermelisiniz. Ayrıca renk seçerken saçınızın ana tonlarına da dikkat etmek gerekiyor çünkü saçınıza boyadan önce renk açma işlemi uygulanacaksa, saçınızın var olan ana tonu çok önemli, çünkü uygulanacak olan oksidanın derecesi bu tona bakarak belirlenir.   Son olarak küçük bir hatırlatmada bulunalım, hangi rengi seçerseniz seçin düzenli aralıklarla saçınıza bakım kürü uygulayarak, saçlarınızın rengini koruyabilir ve saçlarınıza ekstra parlaklık kazandırabiliriniz.
Karamel Saç Renkleri Kimlere Yakışır?
Cesaretli bayanların seçimi olan Karamel saç boyası rengi, yıllarca sarı ve kahve rengi saçlar için gölge tercihi olmuştur. Fakat yükselen trendiyle karamel saçlar platin gölgeler ile tercih edilmektedir. Altın sarısı gölgeler ile göz kamaştırıcı sac rengine sahip olabilirsiniz. Karameltonlarını her cil renginede kullanabilmeniz için altın sarısı, kahve tonları, açık veya koyu sarı gölgeler ile konbine şekilde kullanarak cildinize en yakın renk tonunu yakalayabiliriz.
Karamel Tonları Kimlere Yakışır?
Beyaz tenliler için kızıllık bulunan karamel tonları uygundur. Bronz ve buğday tenliler için karamel, altın sarısı gölgeli karamel tonları, açık renk gölgeler bulunduran tonlar uygundur. Koyu tenliler için kahve tonlarında gölgeler veya yansıtmalar bulunan karamel tonları uygundur. Genellikle kısa ve orta boy saç modelleri için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak ten rengine sahip olanlar ve koyu göz rengine sahip olan bayanlarımız için gölge uygulaması kullanmadan da saç renginizikaramel olarak değiştirebilirsiniz.
Nasıl Daha Kalıcı Olabilir?
Saç boyanızın daha kalıcı olması için saçlarınıza bakım uygulamanız ve renk koruyucu şampuanlar ile birlikte renk koruyucu bakım kremleri veya serumlarıda kullanmanız gereklidir. Saçlarınızda proteini eksik etmeyip saçlarınızı aşırı ısı ile temas ettirmemeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak saç kurutma makinasının derecesi asgari tutulmalı, saç maşasını çok sık ve uzun süre ile kullanmamalısınız. Saçlarınıza ütü sürmekten kaçınmalı, kapalı ortamlarda klima ile direk temas halinde bulunmamalısınız. Kış mevsimi için ise yün bere kullanmamanızı tavsiye ederiz
                         


You Might Also Like

0 yorum